«Солодке літо «ВІТАМІНЧИКІВ»


23 року тому, коли випускниця хореографічного відділення Київського державного інституту культури ім. О.Корнійчука (так тоді «величався» нинішній Національний університет культури та мистецтв) Олена Мельник створювала танцювальний колектив при Центрі позашкільної роботи Святошинського району, ніхто і гадки не мав, що з периферійного південно-борщагівського гуртка народиться один з кращих ансамблів танцю України, гордість району та столиці, який сьогодні достойно представляє національне мистецтво на міжнародній фестивальній арені.

Мабуть, нелегко буде знайти серед київських хореографічних колективів дитячий ансамбль, щорічна гастрольна біографія якого така масштабна, як у «Вітамінчиків». Лише в минулому році юні святошинські танцівники демонстрували своє неперевершене мистецтво в Росії, Білорусії, Польщі, Туреччині та Болгарії. І ось, нові звершення, нові перемоги.

Не встигло культурне життя столиці оговтатися від IV Міжнародного фестивалю дитячо-юнацької творчості «Сонячний каштанчик» (проходив з 30.05 по 03.06), засновниками та головними організаторами якого є діти та батьки «Вітамінчиків», як колектив вирушив за межі країни дивувати закордонного глядача новими постановками, новою танцювальною програмою. І кожна подорож - унікальна та неповторна. Ми попросили керівників ансамблю поділитися своїми враженнями від цьогорічного гастрольного зарубіжного туру та творчого літа загалом.

За словами Олени Мельник, художнього керівника Народного ансамблю танцю «Вітамінчики» Центру творчості дітей та юнацтва Святошинського району, керівник гуртка-методист, «Киянка року»: «Після невдалого старту у лютому цього року, коли наш колектив очікували на масштабному Міжнародному фестивалі на Сицилії (Італія), де були вже видрукувані афіші та буклети і виступи «Вітамінчиків» анонсували в місцевих ЗМІ, та проблеми з оформленням віз не дозволили нам здійснити цю чудову подорож, - ми з великою радістю сприйняли звістку про рішення CIOFF (Міжнародної світової організації фольклорних фестивалів) запросити колектив на Міжнародний фестиваль в Ізмір, в Туреччину. І це був, справді, вдалий початок гастрольного року.»

Незмінний Голова оргкомітету Міжнародного фестивалю «Сонячний каштанчик», керівник «Вітамінчиків» Олег Мельник додає: «Безперечно, проведення фестивалю забрало багато сил, та ще й на межі літніх канікул, але такі гастрольні поїздки, як у «Вітамінчиків» плануються заздалегідь, за рік-два, коли відбувається відбір представництва тієї чи іншої країни, приймаються відповідні рішення оргкомітетів міжнародних фестивалів та конкурсів, визначаються самі професійні колективи, які і будуть представляти свою країну. Тож ми знали про свій літній графік і готувалися ще до початку учбового року. Адже наші поїздки є дуже відповідальними, представницькими і кожен учасник колективу розумів, що саме він є обличчям України. Варто додати, що всі закордонні вояжі «Вітамінчиків» є безкоштовними, батьки лише допомагають фінансувати дорогу.

Виключенням стала поїздка в Болгарію на Міжнародний фестиваль-конкурс «Сонце.Радість.Краса.», який відбувався в м.Несебр у червні місяці. Це один із найбільших дитячих конкурсів цього регіону, де змагаються сотні колективів з різних країн світу. «Вітамінчики» вибороли Гран-Прі і стали кращими серед десятків дитячих колективів. І що дорого нам особливо у цій перемозі - що Гран-Прі ми отримали в номінації «Сучасний танець», в якій зазвичай перемагають характерні колективи суто естрадного напрямку».

З захопленням поділились керівники «Вітамінчиків» своїми враженнями від Міжнародного фестивалю «Щасливі долоні», який проходив в МДЦ «Артек» під патронатом Президента України, де юні святошинці спільно з кращими колективами України готували Гала-концерт на оновленому «артеківському» стадіоні.

Між іншим, Олені Мельник від Генерального директора МДЦ «Артек» була вручена Подяка за особистий вклад «в благородну справу соціальної допомоги талановитим дітям».

А далі юні вихованці колективу вирушили в «піднебесну» - «Вітамінчики» вперше дарували свої «творчі вітаміни» своїм новим китайським друзям. Ще в минулому році ансамбль було запрошено Міжнародним китайським дитячим фондом імені мадам Сун Цінлін на 4-й Міжнародний літній дитячий табір, основні заходи якого відбувалися в Пекіні та Уху.

З 24 по 31 липня на юних учасників ансамблю чекала насичена програма виступів, зустрічей та екскурсій. Представляючи свою країну з поміж 20 країн-учасниць з різних континентів світу, юні танцівники вразили організаторів та учасників цього масштабного дитячого форуму не лише майстерно виконаними українськими танцями а і виставкою національного ужиткового мистецтва, активною участю у всіх конкурсах, культурою спілкування та дружелюбністю. Аташе по культурі посольства України в КНР пан Величко В.В. відзначив українську делегацію, як таку, яка максимально розкрила національний колорит національного мистецтва та неповторність української душі. Велика китайська стіна, Пекінський палац імператорів, славетна телевежа Шанхаю і десятки музеїв та зустрічей з дітьми різних національностей назавжди лишаться в пам’яті маленьких «Вітамінчиків».

А 8 серпня ансамбль уже змагався у хореографічній майстерності з десятками фольклорних колективів з різних країн світу на Міжнародному творчому конкурсі CIOFF «Золота рибка» в румунському місті Тульча. І тут «Вітамінчикам» не було рівних - «Золота рибка» припливла на святошинський берег, прославивши район, столицю та всю Україну на березі Дунаю.

Але насичене творче літо ніяк не хоче відпускати ансамбль на заслужені канікули. 1 жовтня «Вітамінчиків» чекають на 44-ій Міжнародній зустрічі дітей Європи «Радість Європи», де юні святошинці представлятимуть свою рідну країну на найбільшому європейському творчому злеті. Але це вже буде наступна історія переможної ходи візитної картки Центру творчості дітей та юнацтва Святошинського району - народного ансамблю танцю «Вітамінчики».

Удачі, нових перемог вам і солодкої осені!

Джерело: управління освіти Святошинського району.

http://svyat.kievcity.gov.ua/news/848.html

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить