Хрещатик - Київська мунiципальна газета

Народний ансамбль танцю «Вітамінчики» зі Святошинського району столиці виборов перемогу на міжнародному фестивалі

Мало хто в Україні знає, що з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО 29 квітня - в день народження відомого французького балетмейстера Жана Жоржа Новера – реформатора та теоретика сучасного хореографічного мистецтва, відзначається Міжнародний день танцю. Саме в цей день увесь «танцювальний світ» зустрічає своє професійне свято: театри опери та балету, ансамблі сучасного бального та народного танцю, інші хореографічні колективи. Святошин теж багатий на таланти. Сьогодні – незвичайна розповідь про життя та нові здобутки дитячого хореографічного колективу «Вітамінчики». Розповідає голова Батьківського комітету «Вітамінчиків» Єлізарова Людмила:

– Лише вчора приземлився літак з 20-ма юними представниками української делегації, яка повернулася зі Стамбулу з Міжнародного фестивалю «Nissan 23» – найбільшого світового дитячого форуму. 42 країни світу представляли своє хореографічне мистецтво і серед них яскравий представник України – Народний ансамбль танцю «Вітамінчики» зі Святошинського району столиці. Рівень фестивалю перевершив усі наші очікування. Але – із самого початку: щойно приїздивши до Туреччини, нашийх дітей оселили в елітних турецьких сім’ях в містах Ізмір та Стамбул. Далі – незабутні зйомки Галаконцерту, що транслювався на весь світ центральним телебачення Туреччини TRT та нагадували доросле «Євробачення» - настільки масштабним було дійство за участю тисяч дітей з різних куточків світу! А 23 квітня, в День Незалежності Туреччини, представники всіх делегацій були доставлені на Президентському літаку в Анкару і запрошені на зустрічі з Президентом країни, Прем’єр-міністром, Головою турецького Менджлісу та Генеральним директором ТРТ – організатором фестивалю. Наші «Вітамінчики» вразили перших осіб держави не лише презентабельними подарунками та своїм неперевершеним мистецтвом, а і українськими та турецькими піснями і віршами, вивченими заздалегідь. 12 днів незалежне журі визначало доброзичливу делегацію, патріотичну країну, виконавську майстерність її представників. 42 хореографічних колективи з 5 континентів світу змагалися за право завершувати фестиваль танцем своєї країни, що є ознакою переможного фіналу найяскравішої делегації. І якою була невимовна радість дітей, керівників та батьків «Вітамінчиків», які в цей час сиділи біля екранів телевізорів, коли фіналістом фестивалю було визначено Україну!!!

Ми, батьки «Вітамінчиків», хочемо поділитися цією радістю з мешканцями нашого району, жителями столиці, всієї нашої прекрасної країни. Адже перемогли не просто наші діти, не лише прекрасний дитячий хореографічний ансамбль, а перемогла вся Україна. Цих юних 20 українців та українок своїм мистецтвом танцю та притаманною нашому народу доброзичливістю, підняли Україну на саму вершину найпотужнішого дитячого фестивалю в світі. Сотні країн в прямому ефірі спостерігали за тим, як український прапор країни-переможця майорів над головами тисяч щасливих дітей з різних куточків земної кулі. Особливо приємно говорити про такий успіх в мистецькому житті країни загалом, та творчому житті колективу зокрема, в цей святковий день – Міжнародний день танцю.

Ми, батьки «Вітамінчиків», хочемо привітати всіх дорослих та дітей, доля яких тісно пов’язана з її величністю - богинею танцю Терпсихорою, зі святом цього найвидовищнішого мистецтва. Хочеться в цей день звернутися до батьків, діти яких відвідують творчі танцювальні гуртки, хореографічні ансамблі – боріться за своїх дітей! Вірте в їхні таланти та перемогу! Попри труднощі, які переживає зараз кожна українська сім’я, попри відсутність фінансування та підтримки зі сторони держави творчих дитячих колективів – допомагайте всіма можливими способами розвиватися своїй дитині, їй творчій особистості. На прикладі нашого колективу «Вітамінчиків» ми можемо ствердно сказати – всі наші кошти, наша допомога, спрямовані на пошив костюмів, ремонти залів, фінансування творчих поїздок – повертаються нам радістю та вдячністю наших дітей. Ми пишаємося тим, що у нас такі талановиті діти. Закликаємо всіх батьків до об’єднання зусиль в ім’я розвитку дитячої народної творчості, в ім’я наших дітей і їх майбутнього – майбутнього всієї України. Зі святом ВАС!

джерело: http://www.kreschatic.kiev.ua/news/1272616392.html

Народний художній колектив "Ансамбль танцю "Вітамінчики"

став переможцем Міжнародного дитячого фестивалю " "Nissan 23",

який проходив наприкінці квітня цього року в Туреччині.

Фотозвіт з фестивалю в Туреччині "Nissan 23"

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить