Міжнародний благодійний фестиваль дитячо-юнацької творчості "СОНЯЧНИЙ КАШТАНЧИК" засновано в 2010 році Народним художнім колективом України «Ансамблем танцю «Вітамінчики» як Міжнародний дитячий творчий форум до Дня Києва. Він проходить за підтримки Міністерства культури України, Департаменту культури та Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
Фестивальні заходи проходять щороку в місті Києві в останній тиждень травня місяця і тривають 7 днів.

У рамках фестивалю проходять 12 культурно-масових заходів, серед яких: Всеукраїнські відбіркові конкурси з хореографії та Єдиний в Україні конкурс трюкачів «Віртуози танцю» імені Григорія Чапкіса; Всеукраїнський конкурс мистецьких робіт гуртків декоративно-ужиткового мистецтва; Благодійна акція та доброчинний аукціон «Діти для дітей» в підтримку талановитих дітей з інвалідністю; Майстер-класи в Національних творчих колективах та вищих учбових закладах культури, танцювальні марафони та творчі зустрічі тощо.
Учасниками фестивалю є як фольклорні дитячі гурти, так і колективи різних мистецьких жанрів та напрямків дитячої творчості зі всіх регіонів України, а також закордонні хореографічні колективи з різних континентів світу.

У фестивальних заходах беруть також участь київські дитячі творчі колективи, гуртки технічної та декоративно-прикладної творчості, школи мистецтв. Гостями фестивалю є творчі колективи національних меншин, що проживають в Україні та культурних центрах при дипломатичних представництвах іноземних держав.
Ідея створення Міжнародного дитячо-юнацького творчого фестивалю «Сонячний каштанчик» належить керівникам народного ансамблю танцю «Вітамінчики» Олегу та Олені Мельникам. Головні меседжі фестивалю – «Діти світу за мир в Україні», «Танець єднає планету», «Дитяча дипломатія, як запорука дружби між народами».

Унікальність цього проекту в тому, що його учасниками є найталановитіші діти і юнаки та найкращі самодіяльні колективи, які проходять попередній відбірковий тур, презентують на високому рівні своє національне мистецтво і участь таких дітей є безкоштовною, їхнє перебування в Києві фінансує приймаюча сторона. Цей некомерційний проект збирає навколо себе щирих поціновувачів мистецтва, людей різних спеціальностей та статків, для яких діти, їхня творчість є ціннішою за всі інші земні блага.